ایده های خوب برای پروپوزال و مقاله

📕 ایده های خوب برای پروپوزال و مقاله….
در فرآیند نوشتن یک مقاله علمی نظیر مقالات isi و پروپوزال، مهمترین گام را می توان انتخاب موضوع و شکل گیری ایده و نوآوری آن مقاله یا پژوهش علمی دانست. بدیهی است که ایده مطرح شده باید از تحقیقات مشابه گذشته عملکرد بهتری باشد، البته این موضوع درباره برخی مقالات نظیر مقالات مروری (مقاله Survey) صدق نمی کند.

یکی دیگر از عواملی که انتخاب یک ایده مناسب و جدید را دشوارتر می کند، افزایش تحقیقات انجام شده در موضوعات مختلف است و بدین ترتیب می توان گفت در برخی از زمینه های علمی یافتن یک طرح جدید بسیار دشوارتر از قبل شده است.

در این مطلب به ارایه راه حلی برای یافتن ایده خوب برای نوشتن مقاله و افزایش احتمال اکسپت مقاله با عنوان ایده های خوب برای پروپوزال و مقاله می پردازیم.

✅ سعی کنید تا برای نوشتن مقاله خود از الگوی مهندسی همزمان استفاده کنید. استفاده از  الگوی مهندسی همزمان به معنی تلفیق دو زمینه علمی برای تولید یک مقاله جدید است، برای مثال استفاده از سیستم های کامپیوتر در زمینه های پزشکی و یا تولید سیستم های کامپیوتر مراقبت از سلامت (Health Care System).
✅ بهبود و تلفیق ایده های ارایه شده در تحقیقات گذشته. در بیشتر مقالات علمی بخشی با عنوان کارهای آتی (Future Work) در انتهای مقاله وجود دارد، مطالعه این بخش می تواند برای یافتن ایده جدید به شما کمک بسیاری کند.
✅ به روزرسانی ایده های گذشته و تطبیق آن ها با جامعه آماری جدید، یکی دیگر از راهکار ایجاد نوآوری و ایده برای نوشتن مقالات علمی است.
✅ بررسی چندمقاله و سعی در تلفیق آن ها به همراه ارایه گزارش از عملکرد هریک از آن ها در آزمایشاتی یکسان و واحد.

برای مشاهده مقالات علمی می توانید به وب سایت Science Direct به عنوان یکی از مراجع مقاله isi مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *